RÜYA GİBİ GAP TURU ( 5 GÜN 4 GECE )

RÜYA GİBİ GAP TURU ( 5 GÜN 4 GECE )

Süre:
KONAKLAMALI
Tur Türü:
KÜLTÜR TURU

1.099,00TL

SATIN ALMADAN ÖNCE MÜSAİTLİK SORUNUZ 0216 470 0 515

Discount:
TUR TARİHİ:
  • 30 Eylül 2019
  • 14 Ekim 2019
  • 23 Ekim 2019
Category:

Special offer

UYGUN TURLAR’DAN

Rüya Gibi Gap Turu 

5 Gün 4 Gece 

Halfeti – Cendere Köp. – Nemrut Dağı – Hasankeyf – Harran – Göbekli Tepe – Balıklı Göl

Rüya Gibi Gap Turu Programı

1.Gün   İstanbul – Adana – Gaziantep

* 20:00 İncirli Dilek Pastanesi Önü

* 20:30 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları

* 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

* 21:20 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)

* 21:40 Çayırova Mc Donald`s

* 22:30 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı )

*23:30 – Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)

Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile Gaziantep’ gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli uygunturlar.com araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.

2.Gün : Gaziantep – Zeugma Mozaik M. – Almacı Pazarı – Zincirli Bedesten

Değerli misafirlerimiz, 02.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri (Armada alışveriş merkezi karşısı) önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Doğu’nun Paris’i diye bilinen, Gaziantep’e ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız, Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’dir.

İkinci durağımız olan Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesteni görüp 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve – kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanı’na giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alışveriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep Fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Gaziantep’te alınacaktır.(Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: İstanbul – Adana – Gaziantep

* Konaklama Oteli: Büyük Veliç Otel vb

3.Gün : Halfeti – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köp. – Nemrut Dağı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Günün devamında bizleri, cenneti andıran Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri kenarında bizi bekleyen teknemiz ile keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski yerleşim birimi olan Rum Kalesi’nin kalıntılarını göreceğiz. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Dünya’nın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk Barajı’na ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımların ardından Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Devamında alacağımız öğle yemeği ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz ve Kahta’dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsü’ne geliyoruz.

Muhteşem manzara eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlarla Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü’ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü, Doğu-Batı teraslarını ve burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir.) bu muhteşem manzarada seyrediyoruz. Ardından, tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Adıyaman’da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: Gaziantep – Halfeti – Birecik – Adıyaman

* Konaklama Oteli: Dedeoğlu Otel vb

4.Gün : Diyarbakır Surları – On Gözlü Köprü – Hasankeyf – Midyat Konukevi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız Diyarbakır Surları olacak. Ardından Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı ve Keçi Burcu’nu görüp aracımızla On Gözlü Köprü’ye geliyoruz. Hıdırellezler dönemlerinde yöre insanları bez parçalarına dileklerini yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerif-i’nden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesi’nin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas– şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odaları’nı görüp Silvan üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Camii’nin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan tarihi köprüyü görüp, sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat’a ulaşıyoruz.

İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Diyarbakır’da alınacaktır.

* Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Siverek – Diyarbakır – Batman – Midyat

* Konaklama Oteli: Büyük Mardin Otel vb.

5.Gün : Kasımiye Medresesi – Deyr-ul Zafaran Manastırı – Harran

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, dinlerin ve dillerin buluştuğu, birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin’i geziyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camii’yi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin ‘eşekler’ ile yapıldığı evlerin altından geçen arabaların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye Medresesi’ni ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağı’nın (Sin Tapınağı) şifahanesini, kilisesini ve vaftizhanesini dolaşıp Mardin’den ayrılıyoruz.

Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünyada sadece 3 bölgede bulunan ‘Konik Kubbeli’ evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale ve Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, Mırra’mızı içip, Şıllık Tatlısı’nın ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

* Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği için Sıra Gecesi’ne katılabilirler. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergâh: Mardin-Şanlıurfa

* Konaklama Oteli: 3 veya 4 yıldızlı şehir otelleri

6.Gün : Balıklı Göl – Hali-ül Rahman Gölü – Göbekli Tepe

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaret edip, Kapalı Çarşı, Kilimciler, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. (Kazı çalışmaları nedeniyle kapalı olabilir açık ise gezi yapılacaktır.) ‘‘Dünyada bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir.’’ Öğle yemeğimizi Şanlıurfa’nın muhteşem lezzetlerine bakabileceğiniz bir restorantta alıyoruz. Ardından Maraş Dondurması’nı tattıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyor ve İstanbul’a ulaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da alınacaktır. (Ekstra )

* Akşam Yemeği: Yolda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

* Güzergâh: Şanlıurfa – Ankara – Bolu – İstanbul

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Gidiş – Dönüş Ulaşım

4 Gece Otel Konaklama (Yarım Pansiyon)

4 Akşam Yemeği

4 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Çevre Gezileri

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Rüya Gibi Gap Turu Fiyat Listesi

Rüya Gibi Gap Turu
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞIİLAVE YATAKTEK KİŞİLİK ODA0-5 YAŞ ÇOÇUK6-9 YAŞ ÇOÇUK
1099TL1099TL1699TL0TL849TL
KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME İMKÂNI

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün Sabah Kahvaltısı

Öğle Yemekleri

Şanlıurfa Akşam Yemeği Sıra Gecesi’nde olacaktır yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, Akşam yemeği, çiğ köfte, ayran ve şıllık tatlısının ikram edildiği eğlence 90 TL

Nemrut Dağı Giriş Ücreti (25 TL)

Nemrut Shuttle Ücreti (40 TL)

Tüm Yemeklerde alınan içecekler

Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

Tüm özel harcamalar

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Halfeti Tekne Turu (40 TL)

Rüya Gibi Gap Turu Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden uygunturlar.com kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Rüya Gibi Gap Turu Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

Rüya Gibi Gap Turu Rezervasyon Detayları

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tur dünyası sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Rüya Gibi Gap Turu Kullanılacak Araçlar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating

Taksit Seçenekleri

TaksitAylıkToplam
11099TL1099TL
2579.45TL1158.9TL
3391.1TL1173.29TL
4296.92TL1187.69TL
5240.42TL1202.09TL
6202.75TL1216.48TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
11099TL1099TL
2573.13TL1146.26TL
3386.48TL1159.45TL
4293.19TL1172.74TL
5237.19TL1185.93TL
6199.87TL1199.23TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
11099TL1099TL
2576.43TL1152.85TL
3389.23TL1167.69TL
4296.04TL1184.17TL
5239.03TL1195.16TL
6201.03TL1206.15TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
11099TL1099TL
2575.05TL1150.1TL
3386.48TL1159.45TL
4292.61TL1170.44TL
5236.29TL1181.43TL
6197.82TL1186.92TL
7--
8--
9--

Diğer Kartlar

Tüm bankaların kartları ile visa/mastercard/amex tek çekim (taksitsiz) ödeme yapabilirsiniz.